English
پارسی

 مهم ترین اصول انتخاب دکوراسیون مناسب برای فروشگاه

آیا تاکنون اندشیده اید که چرا برخی از مغازه ها با اجناس مشابه دارای میزان فروش متفاوت هستند؟ در پاسخ به این سوال با صراحت می توانیم بگوئیم یکی از مواردی که فروش مغازه را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد نحوه چیدمان اجناس و دکوراسیون داخلی و بیرونی فروشگاه می باشد. در صورت داشتن دکوراسیون مناسب در فروشگاه خود، قطعاً در جذب مشتریان به کسب و کار خود، موفق خواهیدشد.

  

001

 

• طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی حرفه ای فروشگاه
عوامل زیادی در نوع طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه شما تاثیرگذار هستند. برای دکوراسیون فروشگاه خود می‌توانید از طراحی های زیبا و شیک برای داخل فروشگاه استفاده کنید و از این طریق به راحتی توجه تمامی افراد را به مغازه خود جذب کنید.
یکی از نکات مهم که در تعیین طراحی و دکوراسیون مغازه نقش قابل توجهی دارند توجه به خواسته ها و تمایلات مشتریان است و بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه خود را بر اساس تمایلات مشتریان و تناسب آن با محصولات خود طراحی کنید.
از دیگر نکات مرتبط با دکوراسیون فروشگاه، نحوه چیدمان اجناس در دکوراسیون مغازه می‌باشد. نحوه چیدمان اجناس در فروشگاه در جذب مشتریان، تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. چنانچه در نحوه ترکیب اجناس، ظرافت و دقت خوبی را به کار ببرید موجب می شود مشتری مدت زمان بیشتری را در مغازه شما سپری کند.

 

002

 

• ساخت ویترین فروشگاهی جذاب و شیک
بر اساس نوع فروشگاه شما، استفاده از ویترین فروشگاهی، بسیار تعیین کننده است. ویترین مغازه شماست که تعیین می‌کند مشتری به داخل مغازه شما خواهد آمد يا خیر. مشتریان بر اساس اجناسی که در پشت ویترین می‌بینند، درباره پسندیدن يا نپسندیدن کل اجناس فروشگاه شما تصميم خواهند گرفت. لذا بهتر است همیشه نسبت به سلیقه عمومی و آن چه که مشتریان به دنبال آنها هستند آگاهی داشته باشيد و بهترین و بروزترین آن را در ویترین مغازه، استفاده کنید و به صورت مداوم آن را ارزیابی و بازبینی کنید. گاهی اوقات طراحی يک دکور زيبا و چشمگیر برای ویترین، تأثیر بیشتری در جذب مشتری نسبت به دکور داخلی خود فروشگاه دارد.

 

003

 

• توجه ویژه به درب ورودی و فضای ورودی فروشگاه
درب و فضای ورودی فروشگاه، نخستین بخشی است که پای مشتریان به آن قسمت می رسد. این منطقه، فضا یا مرزی است بین داخل و خارج از فروشگاه به همین علت برخی این منطقه را به علت شکل گیری تصویری که در ذهن مشتری بر مبنای احساس ایجاد می‌شود، منطقه مرزی نامگذاری کرده اند. در این منطقه، مشتری مغازه را از نوع یا سبک طراحی داخلی، هماهنگی فضای داخلی با محصولات، کیفیت نورپردازی، استفاده از رنگ ها و ویترین بررسی می کند.

 

• استفاده از مانکن ها و مدلینگ برای تبلیغات یا اثربخشی جذب مخاطب
بنا به نوع و زمینه فعالیت شغلی خود می توانید از مانکن ها و مدلینگ به صورت زنده یا مجسمه مانکن استفاده کنید. همین طور عکسبرداری محصولات در کنار استفاده از صنعت مدلینگ با کارکرد تبلیغاتی، بسیار کارآمد است.
امروزه مانند گذشته از مانکن ها به شکل ساده در ویترین مغازه ها استفاده نمی شود. بسته به نوع شغل و با کمک خلاقیت می توان در شکل و فرم بدن مدل ها، فضایی با دعوت کنندگی عالی خلق کرد. حال اگر این عمل با هوشمندی و ظرافت ترکیب شود به سادگی می تواند مشتری و یا حتی عابران را ترغیب به ورود به فروشگاه و خرید کند.

 

004

 

• بکارگیری ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون فروشگاه
ترکیب رنگی که برای دکوراسیون داخلی فروشگاه انتخاب می کنیم، مشخص می کند که اجناس فروشگاه چقدر به چشم بیاید. رنگ در شکل گیری تصویر ذهنی مخاطب از فضا بسیار تأثیر می گذارد. رنگ می تواند باعث آرامش خاطر مشتری شود یا می تواند به او هیجان و استرس وارد نماید. این موضوع در اولین برخورد ما با فضایی که وارد آن می شویم مشخص می شود. در کنار تأثیری که هر رنگ به صورت جداگانه بر روی مشتری می گذارد، تأثیری که قرار گرفتن رنگ های مختلف در کنار هم دارند، اهمیت زیادی دارد. در زمان انتخاب یک ترکیب رنگ مناسب برای فروشگاه باید به نوع فروشگاه، ابعاد و اندازه آن دقت کنیم. در واقع براساس خصوصیات و حسی که می خواهیم در هر فضا به مشتری دهیم، رنگ‌ها را انتخاب می کنیم. یک نکته مهم در مورد رنگ مناسب هر مغازه یا فروشگاهی این است که، ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی فروشگاه باید به صورتی باشد که اجناس موجود در فروشگاه را بیشتر در معرض نمایش بگذارد. ما نمی خواهیم که دیوارها و دکور مغازه در تمام فروشگاه نظر مشتری را جلب کند. بلکه ما می خواهیم، اجناس در کنار طرح داخل فروشگاه، بسیار جذابتر به چشم مشتری بیایند. همچنین باید توجه کنیم که رنگی که برای فضای فروشگاه خود انتخاب می کنیم، در کنار رنگ محصولات و اجناس داخل فروشگاه، باعث شلوغی بیش از حد نشود. چنانچه برای طراحی داخلی فروشگاه یا مغازه یا اجرای دکوراسیون داخلی فروشگاه خود نیاز به مشاوره با متخصصین این حوزه دارید، پیشنهاد می کنیم با تماس با مجموعه ما، از مشاوره در مورد طراحی و اجرای دکور فروشگاه استفاده نمائید. کارشناسان گروه صنعتی اسپادانا، به طور کامل شما را در این رابطه راهنمایی خواهند کرد.

آدرس: اصفهان، خیابان امام خمینی، بعد از شهرک مهدیه و کوی صنعتگران، انتهای خیابان 12 بهمن، گروه صنعتی اسپادانا

تلفن:09131106552