English
پارسی

آشنایی با روش‌های ترکیب رنگ‌های مختلف چوب در دکوراسیون داخلی

امروزه با ورود طراحان خوش‌ذوق و باسلیقه به عرصه طراحی دکوراسیون داخلی، شاهد استفاده بیشتر از چوب در دکوراسیون داخلی خانه‌ها هستیم؛ اما چیزی که معمولاً رخ می‌دهد، اشتباه نادرست از ترکیب رنگ چوب‌ها است به‌ گونه‌ای که عموماً شاهد عدم همخوانی ترکیب رنگ چوب‌ها در منازل هستیم. در این مقاله از گروه صنعتی اسپادانا، قصد داریم با روش‌های ترکیب رنگ‌های مختلف چوب در دکوراسیون داخلی آشنا شویم.

 

choob1


• ترکیب چوب طبیعی با قطعات چوب رنگی و پردازش ‌شده
درها و پنجره‌ها نیز می‌توانند چوبی باشند و می‌توان آن‌ها را در یک پالت رنگی هماهنگ با دیگر قطعات چوبی استفاده کرد. مثلاً در تصویر زیر از این اتاق کوچک، از چوب طبیعی به رنگ قهوه‌ای روشن استفاده شده و در ورودی نیز از جنس چوب مهندسی ‌شده و رنگی متفاوت است. این ترکیب زیبا، دکوراسیون اتاق را شیک و بی‌نقص کرده است.

 

• انتخاب رنگ آزاد در دکوراسیون با تأکید بر رنگ سفید
یکی از روش‌ها برای ترکیب رنگ چوب، انتخاب رنگ آزاد با تأکید بر رنگ سفید است. در تصویر زیر می‌بینیم که ضمن تأکید بر رنگ سفید، آَشپزخانه کاملاً با استفاده از چوب طراحی ‌شده و در مرکز آَشپزخانه از رنگ طبیعی چوب الهام گرفته ‌شده. با وجود اینکه رنگ‌ها درهم ‌آمیخته شده‌اند و فضای آَشپزخانه شلوغ شده، از زیبایی و شکوه آَشپزخانه چیزی کم نشده است.

 

• استفاده از بافت‌ها و رنگ‌های متضاد
در طراحی دکوراسیون خود به‌ جای تطبیق تکه‌های چوب، سعی کنید از قطعات و رنگ‌های متضاد استفاده کنید. این کار جلوه بسیار منحصربه‌فردی را به فضای خانه شما می‌بخشد.

 

‌ استفاده از دیوار بافت‌دار با رنگ سیاه و قهوه‌ای
استفاده از دیوارهای بافت‌دار به ‌ویژه در خانه‌های ویلایی برای ایجاد یک سبک کلاسیک در دکوراسیون خانه، گزینه بسیار مناسبی است.
.

• آشپزخانه مدرن سفید با رنگ طبیعی چوب
استفاده از الوار با رنگ طبیعی یکی از روش‎‌هایی است که طراحان داخلی امروزه در طراحی آشپزخانه‌ها زیاد از آن استفاده می‌کنند. ترکیب رنگ سفید آشپزخانه و رنگ طبیعی الوارها، جلوه بسیار زیبایی به محیط می‌دهد.

 

005-08-2

 

• استفاده از کف‌پوش‌های متفاوت از جنس المان‌های چوبی
در استفاده از کف‌پوش‌ها، هیچ اصراری در یکدست بودن آن‌ها نیست. کف‌پوش می‌تواند کاملاً روشن بوده و المان‌ها و دیگر عناصر، روشن و یا تیره باشند. برای زیباتر شدن دکوراسیون خود می‌توانید از چوب طرح دار و یا هاردوود استفاده کنید. درصورتی‌که طرح هردوی آن‌ها یکسان باشد ولی رنگ متفاوتی داشته باشند، جلوه بسیار زیباتری به نمای داخلی خانه شما می‌بخشد.

 

• کاربرد عناصر چوبی مدرن با رنگ سیاه
در سازه‌هایی که دکوراسیون آن‌ها به سبک مدرن طراحی شده، استفاده از رنگ سیاه به‌ عنوان رنگ غالب، می‌تواند روشی خلاقانه همراه با نتیجه بسیار زیبایی داشته باشد. حتی اگر رنگ مبلمان و دیگر عناصر تیره باشد، هیچ‌کدام از این رنگ‌ها به ‌اندازه مشکی جذاب نبوده و به دل بیننده نمی‌نشینند. نمونه استفاده از این روش را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

 

• ترکیب تناژ سرد و گرم چوب در دکوراسیون داخلی
ایده ترکیب تناژهای سرد و گرم چوب معمولاٌ باعث نگرانی بابت نتیجه کار می‌شود؛ اما ما پیشنهاد می‌کنیم برای اتاق مهمان از این ایده استفاده کنید و نتیجه‌ زیبای آن را ببینید.


• استفاده از رنگ‌های روشن در چوب‌ها
یکی از روش‌های بسیار خلاقانه در طراحی دکوراسیون خانه‌ها و به‌ ویژه برای فضای آشپزخانه، استفاده از رنگ‌های روشن در چوب است. مثلاً در تصویر زیر استفاده از ترکیب رنگ آبی، سفید و نقره‌ای، فضای بسیار زیبایی را در آَشپزخانه ایجاد کرده است.

 

• چوب‌های کلاسیک با تخته‌های پردازش‌شده
بیشتر اجزای آشپزخانه‌های امروزی از چوب تشکیل می‌شود اما طراحان خوش‌ذوق برای ایجاد تنوع، از ترکیب چوب‌های مختلف استفاده می‌کنند.

 

• استفاده از چوب طرح ‌دار
استفاده از چوب با رنگ‌های مختلف امری طبیعی است؛ اما خلاقیت آنجا است که از چوب‌های طرح دار در دکوراسیون خود استفاده کنیم. مثلاً در تصویر زیر ترکیب رنگ میز کنسول و کف‌پوش یکی است. تفاوت آنجا است که چیدمان المان‌های میز کنسول به‌گونه‌ای است که انگار میز کنسول از داخل هاردوود زیر خود بلند شده است.

 


گروه صنعتی اسپادانا با ساخت و طراحی انواع رنگ‌های چوبی با بهترین کیفیت، انرژی بالا، رنگ‌های متنوع و قابلی ترکیب با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی، نمای بسیار شیکی را به دکوراسیون شما می‌بخشد و فضای بهتر و دل‌پذیرتری را برای شما ایجاد می‌کند. برای ارتباط بیشتر با ما، می‌توانید با شماره های تماس ذیل سایت، ارتباط حاصل فرمایید.

آدرس: اصفهان، خیابان امام خمینی، بعد از شهرک مهدیه و کوی صنعتگران، انتهای خیابان 12 بهمن، گروه صنعتی اسپادانا

تلفن:09131106552