English
پارسی

مهم ترین اصول انتخاب دکوراسیون مناسب برای نمایشگاه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید پیش از شروع یک نمایشگاه توسط غرفه‌داران بررسی شود، توجه به طراحی دکوراسیون غرفه است. شاید در گذشته برخی افراد تنها به کمک چند صندلی و قاب می‌توانستند دکوراسیون غرفه خود را طراحی کنند؛ اما امروزه، این کار برای جذب مخاطب تأثیری نداشته و لازم است تا طراحی دکوراسیون به شیوه اصولی و حرفه‌ای انجام گیرد.


طراحی دکوراسیون برای غرفه و نمایشگاه نقش بسیار ویژه ای در جذب مخاطبان به دلیل نمایش کالاهای خاص در حضور همفکران و مخاطبان تجاری دارد. هر چه طراحی غرفه متناسب‌تر با نوع و هدف عرضه‌کننده باشد، نوع فعالیت شرکت بهتر به نمایش درآمده و نیز جذب کننده برای مخاطبان می‌باشد. طراح غرفه برای طراحی باید متریال ساخت غرفه را بشناسد؛ همچنین داشتن ایده خلاقانه، محور طراحی غرفه نمایشگاهی می‌باشد به این دلیل که این ایده باید مخاطب را در غرفه نگه دارد و پاسخگوی افکار و نیاز مخاطب باشد. یکی دیگر از مهمترین مسائل در طراحی غرفه نمایشگاهی توجه به عوامل نور، رنگ، فرم، صدا و بو می‌باشد؛ به عنوان مثال فرم یک غرفه باید با کالای ارائه شده ارتباط داشته باشد و یا رنگ‌های مورد استفاده در غرفه با هم هماهنگ باشند، بنابراین همه این عوامل نقش بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند.

 

namayesh1به طور کلی حضور در نمایشگاه‌های مختلف امروزه یکی از روش‌های توسعه تجارت می‌باشد. بدین جهت بسیاری معتقدند استفاده از ابزارهایی مانند غرفه‌سازی می‌تواند نقش زیادی در اعتمادسازی و توسعه تجاری داشته باشد. لذا برای داشتن یک حضور موفق در نمایشگاه می‌توان با کمک مشاوران و طراحان، غرفه خود را به یک مکان خاص برای جذب بازدیدکنندگان تبدیل کنیم. طراحان ما با آشنایی کامل با متریال های جدید برای طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاه و ساخت آن، طراحی غرفه و دکوراسیون داخلی و ترکیب و تقابل فضاها، پانورها، بافت، رنگ و سایر عوامل و با توجه به مسائل ایمنی نظام مهندسی ساختمان و بسیاری از جنبه‌های دیگر، شما را در تحقق خواسته هایتان یاری می نمایند. ما به خوبی به اجرای ایده ها و نظرات شما آگاه هستیم.


در هنگام طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی باید توجه شود که غرفه انبار نیست بلکه این مکان مهم‌ترین عامل جذب مشتریان می باشد و طراحی آن بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از صاحبان کسب و کار که در فروش خدمات و محصولات خود موفق هستند، نگاهی متفاوت به طراحی دکوراسیون نمایشگاهی مدرن داشته و غرفه را اثری هنری می دانند؛ از این رو طراحی آن را به متخصصین و افراد با تجربه در این زمینه سپرده تا این افراد ضمن استفاده از ایده خلاقانه، مکانی مناسب و دارای فضاهای متفاوت را جهت ارائه محصولات مختلف بسازند. افراد با تجربه در این زمینه همیشه سلسله مراتب دیدن اشیا و درک آن را رعایت می کنند زیرا چشم انسان در هنگام ورود به فضای جدید به سرعت به دنبال اشیاء تازه می گردد. از این رو اشیا تزیینی و نمایشی باید در جای مناسبی قرار داده شود تا برای مشتریان چشم نواز و زیبا به نظر بیاید. اگر باور داشته باشیم که غرفه هر شرکت در نمایشگاه ها، به منزله کارت شناسایی و معرف شخصیت آن شرکت تلقی می‌شود؛ به اهمیت غرفه پی برده ایم. در واقع غرفه برآیند تمام نیروها و هزینه هایی است که صرف حضور در نمایشگاه کرده ایم تا به موفقیت دست یابیم. امروزه طراحی و ساخت یک غرفه در نمایشگاه اهمیت بسیار زیادی برای شرکت ها دارد، زیرا شرکت ها با توجه به تخصصی شدن نمایشگاه ها و اصول مدیریت بازاریابی تمایل دارند با یک برنامه ریزی بسیار دقیق، حضور پررنگ تری را در یک نمایشگاه از خود به نمایش بگذارند و ارتباط مناسب تر و اثرگذارتری با بازدیدکنندگان برقرار نمایند تا بتوانند سهم مناسب از بازار را بدست بیاورند. در نتیجه به دنبال تدبیری برای جذب بیشتر بازدیدکنندگان از غرفه خود هستند. دکوراسیون هر غرفه‌ای را بسته به نوع محصول می‌توان به چندین مدل طراحی کرد؛ اما با وجود همه تفاوت‌ها، یک توصیه مهم برای طراحی دکوراسیون وجود دارد و آن خلاقیت است. مهم‌ترین ویژگی یک غرفه نمایشگاهی، خلاقانه بودن دکوراسیون آن و متمایز بودن از سایر غرفه‌هاست.برای طراحی دکوراسیون یک غرفه نمایشگاهی باید جسور باشید تا نتیجه چشم‌گیری داشته باشید. برای مثال، یک غرفه فروش مواد غذایی را تصور کنید که بخشی از دکور خود را به شکل همبرگر طراحی کرده است. این نوع طراحی برای جذب مخاطب بسیار مؤثر بوده و علاوه بر فروش، شهرت برند شما را نیز چندین برابر خواهد کرد. طراحی غرفه نمایشگاهی کار ساده ای نیست و به تخصص و مهارت نیازمند است. کسانی که در زمینه ساخت غرفه نمایشگاهی فعالیت می کنند، ضمن تسلط بر تمامی فاکتورهای زیباشناسی، جذابیت، تاثیر بر مخاطب، رعایت تکنیک فضا و ...، می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن فرآیند طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی را بر عهده بگیرند.

 

namayesh2


هر ساله نمایشگاه های زیادی در کشور برگزار می شود و شرکت ها نیز برای فروش محصولات در این نمایشگاه‌ها شرکت می کنند؛ اما به دلیل تخصصی بودن غرفه سازی نمایشگاهی، بسیاری از آنان با این پروژه آشنایی کافی ندارند. لذا پیشنهاد می شود این کار را به متخصصین واگذار کنند. زیرا آنها با فرم غرفه متناسب با فضای نمایشگاهی، نقش و عملکرد فضا، ترکیب بندی عناصر متشکله فضاها، ارتباط میان فرم و عملکرد غرفه، نقش فناوری در طراحی و ساخت غرفه و ... آشنا هستند و می توانند به بهترین شکل ممکن غرفه نمایشگاهی را طراحی کنند.


• برای طراحی غرفه نمایشگاهی لازم است به موارد زیر توجه شود:
- کمک گرفتن از تیم متخصصِ غرفه سازان
- توجه به میزان هزینه و بودجه
- انتخاب محل مناسب برای طراحی غرفه
- استفاده از متریال های مناسب با فضا و محصولات برای ساخت غرف


• همخوانی دکوراسیون نمایشگاهی با اهداف
نکته ای که برای انتخاب یک دکوراسیون نمایشگاهی می بایست مورد توجه قرار گیرد، همخوانی کلی آن با اهداف شما می باشد. در واقع بسته به نوع محصول، خدمات و یا دستاوردهایی که قرار است در این نمایشگاه ارائه کنید، باید دکوراسیون غرفه نمایشگاهی خود را نیز متناسب با آنها انتخاب نمایید. عدم همخوانی و مطابقت دکوراسیون نمایشگاهی مدرن، با اهداف شما در جذب مشتری به صورت بصری و در یک نگاه، تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

• پرهیز از افراط و تفریط
نکته بعدی که در طراحی دکوراسیون نمایشگاهی می بایست مد نظر شما قرار بگیرد، پرهیز از به کار بردن طیف وسیعی از وسایل و تجهیزات در دکوراسیون نمایشگاهی می باشد. شلوغی بیش از اندازه، سبب سردرگمی مراجعه کنندگان به نمایشگاه می شود و با توجه به این که غرفه سازی نمایشگاهی شما تنها غرفه سازی موجود در نمایشگاه نیست، بینندگان و مراجعه کنندگان هنگام روبرو شدن با چنین دکوراسیون نمایشگاهی شلوغی، خیلی سریع از کنار آن رد خواهند شد. البته عدم استفاده از تجهیزات و خلوتی بیش از اندازه دکوراسیون نمایشگاهی مدرن نیز به هیچ وجه، توصیه نمی شود. در چنین حالتی، نیز غرفه نمایشگاهی شما، حالتی سرد و خاموش به خود می گیرد و نظر مخاطب را جلب نخواهد کرد.

آدرس: اصفهان، خیابان امام خمینی، بعد از شهرک مهدیه و کوی صنعتگران، انتهای خیابان 12 بهمن، گروه صنعتی اسپادانا

تلفن:09131106552