English
پارسی

مهم ترین اصول انتخاب دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه

آشپزخانه ها در بین قسمت های مختلف یک خانه برای خانم های خانه دار، مهم ترین قسمت خانه هستند؛ زیرا کدبانوی خانه زمان زیادی از وقتش را در آنجا می گذراند و دوست دارد برای چیدمان و خرید وسیله برای دکوراسیون آن سنگ تمام بگذارد. خرید وسیله مناسب برای آشپزخانه و چیدمان آن اهمیت ویژه ای در ایجاد یک دکوراسیون منحصربه فرد و جذاب دارد و هر کسی با توجه به سلیقه شخصی خود می تواند تصمیم خاص خود را داشته باشد. امروزه با توجه به افزایش و پیشرفت های حاصل در فناوری، مدل های بسیار مختلفی از دکوراسیون کابینت های آشپزخانه وجود دارد که این امر سبب شده است در بسیاری از موارد افراد در در انتخاب یکی از بهترین و شیک ترین مدل ها مردد باشد. استفاده از ابزارها، نوع چوب کابینت، طراحی و غیره در مدلهای مختلف دکوراسیون آشپزخانه متفاوت می باشد.

 

005-08-2


شما می توانید با توجه به فضای آشپزخانه خود یکی از مدرن ترین یا کلاسیک ترین مدل ها را انتخاب کنید. شما قبل از انتخاب خود بهتر است مدل های گوناگون را مشاهده کرده و در مورد هر یک از آنها اطلاعات لازم را به دست بیاورید و سپس به بازسازی و تغییر دکوراسیون کابینت آشپزخانه اقدام کنید.


- انتخاب درب پروفیل کابینت
از آنجایی که درب های کابینت ها از مشخص ترین و بارزترین عناصر در آشپزخانه می باشد به همین دلیل سعی کنید سبکی را انتخاب کنید تا به زیبایی و شیک بودن آشپزخانه شما بیفزاید و می توان گفت این مرحله از مهمترین مراحل در دکوراسیون کابینت آشپزخانه می باشد. درب کابینت ها قابل دسترس ترین عنصر در آشپزخانه شماست، لذا سبک درب کابینت شما مهم ترین تصمیمی است که باید بگیرید. یکی از بهترین شیوه‌ها جهت محدود نمودن انتخاب خود از درب های کابینت، تصمیم گیری در مورد پروفیل درب است.


- سبک در کابینت
قبل از آن که به کلیات دکوراسیون کابینت های آشپزخانه توجه داشته باشید، می توانید سبک های مختلف درب آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهید و با توجه به علاقه و شیک بودن هر یک از آنها، بهترین مدل را انتخاب کرده و تصمیم خود را نهایی کنید. این انتخاب با توجه به بودجه شما به راحتی محدود می شود. بنابراین با توجه به بودجه و پروفیل درب که در نظر گرفته اید، انتخاب برای شما آسان تر خواهد بود.

 

003-08


- نوع چوب و رنگ آن
همانطور که می دانید اگر بهترین و مقاوم ترین چوب را انتخاب کنید، می توانید مقاوم ترین کابینت آشپزخانه را داشته باشید؛ همچنین رنگ چوب مورد استفاده نیز تاثیر اصلی را در دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد داشت. همیشه سعی کنید بیشتر از دو رنگ در دکوراسیون کابینت آشپزخانه خود استفاده نکنید و رنگ های استفاده شده نیز در تضاد یکدیگر باشند تا زیبایی و جذابیت دوچندانی را به آشپزخانه شما ببخشد. بعد از اینکه در مورد سبک و رنگ کابینت های خود تصمیم گرفتید، راجع به کاربرد آشپزخانه خود فکر کنید. شما آشپز و در واقع صاحب آشپزخانه خود هستید و به همین دلیل دقیقاً می دانید که چه چیزی به بهترین شکل برای شما ارزشمند است.

- کاربرد و زیبایی
شما می بایست به آشپزخانه خود هویت ببخشید به طوری که تعیین کنید از فضای موجود چگونه استفاده می کنید. اکنون شما انتخاب های متفاوت بسیاری در هنگام انتخاب کابینت های جدید دارید. مثلاً می توانید تصمیم بگیرید که به جای داشتن قفسه، کشوهای بیشتری زیر کانتر آشپزخانه خود داشته باشید. زمانی که تصمیم خود در مورد نوع سبک کابینت را بگیرید، راه های بیشتری برای اضافه کردن شخصیت به آشپزخانه خود پیدا خواهید کرد.


- استفاده از حداکثر فضا
بسیاری از افراد زمان خود را فقط در انتخاب مدل و رنگ دکوراسیون تلف می کنند و توجهی به سایر موارد و اصول نمی کنند. این امر سبب می شود بعد از اتمام کار ناراضی باشند و کمبود چیزی را حس کنند. لذا بایستی سعی بر آن داشته باشید تا از کوچکترین فضا نیز بهترین استفاده را داشته باشید.
آشپزخانه قلب هر منزلی می باشد و ضروری ترین وسایل هر آشپزخانه در دل آن جای می گیرد. برخی از افراد با توجه به نکات طلایی در مورد دکوراسیون کابینت آشپزخانه توانسته اند زیباترین و جذاب ترین دکوراسیون کابینت را انتخاب کنند. در ادامه به برخی از نکات مهم در دکور کابینت آشپزخانه اشاره هایی کرده ایم:

 

  • شکل آشپزخانه: سهمی بزرگی را که آشپزخانه شما می تواند در دکوراسیون کابینت آشپزخانه داشته باشید، شکل و معماری آن می باشد. معماری آشپزخانه ها به صورت ال (L)، دالان دراز و بیضی و غیره می باشد که این شکل ها در نوع چیدمان و انتخاب دکور مناسب تاثیر بسیاری خواهد داشت.
  •  انتخاب نورپردازی مناسب: اگر آشپزخانه شما دارای پنجره می باشد، بایستی دکوراسیون کابینت آشپزخانه به طوری طراح گرد تا بیشترین نور ممکن وارد آشپزخانه شود. همچنین استفاده از لامپهای مدرن و کلاسیک نیز کاملا به نوع طراحی آشپزخانه شما بستگی دارد.
  •  دسترسی راحت: هدف از دکور کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی، دسترسی راحت به تمام وسایل آشپزخانه می باشد. شما بایستی دکوراسیونی را انتخاب نمایید که بتوانید به راحتی به تمام وسایل موجود در آشپزخانه دسترسی داشته باشید.
  •  منابع انرژی را مدیریت کنید: برای اینکه دوباره کاری در آشپزخانه شما صورت نگیرد، بهتر است که تعداد پریزهای برقی را بیشتر نصب کنید تا در آینده مجبور به سیم کشی نباشید. هم چنین لوله‌کشی های آب و گاز خود را نیز از قبل مشخص کنید تا بعدها آن ها را جابه جا نکنید.

 

آدرس: اصفهان، خیابان امام خمینی، بعد از شهرک مهدیه و کوی صنعتگران، انتهای خیابان 12 بهمن، گروه صنعتی اسپادانا

تلفن:09131106552